Artists Curated

 

-    Some artists that curate:

 

-    Gao Yuan (China, UUSS)

 

-    SAM JURY (UK)

 

-    Luz Angela Lizarazu (Colombia)

 

-    Alicia Martín (Spain, Madrid)

 

-    Sebastian Utzni (Suitland) 

 

-    Pamen Pereira (Spain, Galicia, Valencia)

 

-    Timothy van Laar (EEUU)

 

-    SHEN Yi Elsie (China)

 

-    Ai Ke (China)

 

-    Reijo Mörö (Finland)

 

-    MingJie Zhang (China)

 

-    Song Song (China)

 

-    Wu Qiuyan (China)

 

-    YoYo XIAO (Xiao Wei)(China)

 

-    Stefan Sulzer (Suitland)

 

-    Tan Tan (China)

 

-    Michael Wright (UK)

 

-    Lara Almarcegui (Spain, Holand)

 

-    Joe Peng (China)

 

-    MOULOUD ISLAM (Western Sahara)

 

-    MOHAMED AHMED (Western Sahara)

 

-    OMAR EL CANARIO  (Western Sahara)

 

-    LUALI BARKA  (Western Sahara)

 

-    LESHEN LEBSIR  (Western Sahara)

 

-    LOS TORREZNOS (Spain, Madrid)

 

-    JAIME VALLAURE (Spain, Madrid)

 

-    RAFAEL VICENTE LAMATA (Spain, Madrid)

 

-    LEFT HAND ROTATION (Spain, Portugal)

 

-    GILLES FONTOLLIET (Suitland)

 

-    DESING SENTAS (Spain, Granada)

 

-    VICTOR PARRA (Venezuela)

 

-    SAM JURY (UK)

 

-    ANDRZEJ SYSKA (Poland)

 

-    RAIZ MICROPHONE (Spain, Granada)

 

-    KIMIKO NONOMURA (Japan)

 

-    TASHA DOREMUS (EEUU)

 

-    NURIA CARRASCO (Spain, Madrid)

 

-    SHAMSIA HASANI (Afghanistan)

 

-    TOM CHAM (China)

 

-    BERDEJO ESQUEDA, TULIA (Mexico)

 

-    GARCÍA OLVERA, RODRIGO (Mexico)

 

-    LOPEZ PEREYRA, SAUL IGNACIO (Mexico)

 

-    VELAZQUEZ MARIN, YEHECATL ALEJANDRO (Mexico)

 

-    Abchiche Samir (Argel)

 

-    Ouattou Abderrahmen (Argel)

 

-    Mebarki Sidali (Argel)

 

-    Ameur Ameur Sofiane (Argel)

 

-    Belhaimer Abdellah (Argel)

 

-    Dadache Mohamed (Argel)

 

-    Gamir Yassine (Argel)

 

-    ANDREAS KAUFMAN (Germany)

 

-    ESTHER FERRER (Spain, France)

 

-    SANTIAGO SIERRA (Spain, Mexico)

 

-    DEMOCRACIA (Spain, Madrid)

 

-    ISIDORO VALCÁRCEL (Spain, Madrid)

 

-    EUGENIO AMPUDIA (Spain, Madrid)

 

-    LA + BELLA (Spain, Madrid)

 

-    AVELINO SALAS (Spain, Asturias)

 

-    MIQUEL BARCELÓ (Spain, Mali)

 

-    GAO BROTHERS (CHINA)

 

-    NOMAD LIVING AS FORM (EEUU)

 

-    DANIEL GARCÍA ANDUJAR (Spain, Barcelona)

 

-    ANTONI MUNTADAS (Spain, Barcelona)

 

-    RINAT IZHAK (Israel)

 

-    Antti Salokannel (Finland)

 

-    Antti Jokinen  (Finland)

 

-    Harry Lepapänen (Finland)

 

-    Reetta Ahonen (Finland)

 

-    Visa Norros (Finland)

 

-    Annu Vertanen (Finland)

 

-    Joseph James (Finland)

 

-    Maria Kyrö (Finland)

 

-    Pablo Saavedra Junge (Chile)

 

-    Kaisa Kotio (Finland)

 

-    Matti Hintikka (Finland)

 

-    Minna Mäkelä (Finland)

 

-    Marianne Kokkonen (Finland)

 

-    Reetta Hiltunen (Finland)

 

-    Maija Albrecht (Finland)

 

-    Meri Peura (Finland)

 

-    Sirkku Ketola (Finland)

 

-    Pia Kousa (Finland)

 

-    EVA Lootz (Spain, Germany)

 

-    FEDERICO Guzman (Spain, Sevilla)

 

-    JESUS Palomino (Spain, Sevilla)

 

-    Heta Tapio (Finland)

 

-    Tatu Tuominen (Finland)

 

-    Veronika Ringbom (Finland)

 

-    Jonna Salonen (Finland)

 

-    Helge Riskula (Finland)

 

-    Emma Lappalainen (Finland)

 

-    Svetlana Lunina (Finland)

 

-    Tuukka Peltonen (Finland)

 

-    Terhi Saalasti (Finland)

 

-    Anna Alapuro (Finland)

 

-    Saara Pakarinen (Finland)

 

-    Kaisa Järvinen (Finland)

 

-    PAULA ROMÁN (Spain)

 

-    CECILIA GARCÍA GIRALDA (Spain)

 

-    ALEJANDRO GARCÍA ROSADO (Spain)

 

-    RAÚL PALOMINO (Spain)

 

-    SONIA LUQUE / MAITE VROOM (Spain, Holand)

 

-    BLANCA RODRÍGUEZ BELTRÁN (Spain)

 

-    NOELIA COBO (Spain)

 

-    LAURA SEGURA (Spain)

 

-    MARILÓ ENTRAMBASAGUAS (Spain)

 

-    ULLI SEIDEL (Spain, Germany)

 

-    OIHANA CORDERO/EVA PRADOS  (Spain)

 

-    JAVIER OSONA (Spain, Cuenca)

 

-    JUAN SÁNCHEZ (Spain, Valencia)

 

-    LINDA J. MAYERS (HELSINKI)

 

-    TIMO TÄHKÄNEN (HELSINKI)

 

-    SALLA MYLLYLLÄ (HELSINKI, FINDLAND)

 

-    MARI HELISEVÄ (HELSINKI, FINDLAND)

 

-    LUCY TURNER (BOURNEMOUTH)

 

-    MARTIN COYNE (BOURNEMOUTH)

 

-    MILOU VAN DER MAADEN (SLADE, UK)

 

-    ELA W-WALTERS (PONZAN, POLAND)

 

-    NAFEE BEN KRICH (TETUÁN, MOROCCO)

 

-    DAVID MC CALLUM  (GOTHEMBURG, SWEDEN)

 

-    MARINA KASSIANIDOU (CHELSEA, UK)

 

-   EDYTA MĄSIOR (Kraków, POLAND)

 etc.